Jaki klimatyzator do mieszkania?

Jaki klimatyzator do mieszkania?

Jaki klimatyzator do mieszkaniaDecydując się na zakup klimatyzatora do mieszkania możemy wybrać urządzenie mobilne lub klimatyzator stacjonarny. Urządzenie mobilne daje nam możliwość zarządzania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach i nie wymaga montażu. Z drugiej strony bywa duże i nieporęczne, zajmuje miejsce na podłodze i ogranicza przestrzeń w pomieszczeniu. Dodatkowo część modeli mobilnych wymaga odprowadzenia skroplin na zewnątrz, co sprowadza się do klimatyzowania pomieszczenia i jednoczesnego wpuszczania ciepłego powietrza do wewnątrz przez uchylone okno. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość warto rozważyć instalację klimatyzacji stacjonarnej, a więc systemu składającego się z klimatyzatora wewnętrznego i jednostki zewnętrznej.

Klimatyzacja do mieszkania – SPLIT czy MULTI SPLIT?

Jednostki zewnętrzne dostępne są w kilku wariantach, najbardziej popularne to jednostki typu SPLIT i MULTI SPLIT. Która z nich najlepiej sprawdzi się w przypadku mieszkań?

System SPLIT umożliwia podłączenie jednego klimatyzatora wewnętrznego do jednej jednostki zewnętrznej. Takie rozwiązanie uniemożliwia efektywne klimatyzowanie dużych powierzchni, zwłaszcza jeśli są one podzielone ścianami. Dlatego też system SPLIT sprawdza się w przypadku relatywnie niedużych mieszkań oraz mieszkań, w których chcemy zarządzać temperaturą wyłącznie w danym pomieszczeniu np. sypialni lub salonie. SPLIT bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku otwartych przestrzeni np. mieszkań, w których strefa dzienna stanowi jedno duże pomieszczenie.

System MULTI SPLIT to rozwiązanie umożliwiające niezależne podłączenie do jednostki zewnętrznej od kliku do nawet kilkunastu jednostek wewnętrznych. Dzięki temu możemy swobodnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu, jednocześnie nie ingerując nadmiernie w estetykę budynku, co bywa częstym argumentem zarządców, którzy nie chcą wyrazić zgody na instalację klimatyzacji w lokalach mieszkalnych. System MULTI SPLIT bardzo dobrze sprawdza się w przypadku dużych mieszkań – apartamentów oraz mieszkań dwupoziomowych, ponieważ oferuje pełną swobodę zarządzania pracą klimatyzatorów.