Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła: Ciepłe powietrze i ciepła woda

Pompy ciepła to urządzenia umożliwiające wykorzystanie energii cieplnej pochodzącej z natury (powietrza, gruntu, wody) od ogrzewania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła nowej generacji dodatkowo umożliwiają osiągnięcie i utrzymanie komfortu termicznego w sezonie letnim – systemy firmy Panasonic z pompami ciepła typu powietrze-woda wydajnie chłodzą pomieszczenia, podczas gdy na zewnątrz panują letnie upały.

Dlaczego warto instalować pompy ciepła?

Wykorzystując darmowe źródła energii pompy ciepła umożliwiają uzyskanie i utrzymanie komfortu termicznego w pomieszczeniu (ciepła/chłodu) oraz wydajne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej jednocześnie znacząco ograniczając koszty użytkowania nieruchomości. Urządzenia nowej generacji odznaczają się wysoką wydajnością także w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz oraz niskimi kosztami eksploatacji. Pompy ciepła mogą być zasilane energią elektryczną generowaną przez panele fotowoltaiczne.

Techniklima Grodzisk Mazowiecki oferuje profesjonalny montaż pomp ciepła

Na wydajność i długotrwałość działania pomp ciepła w bardzo dużej mierze wpływa właściwie przeprowadzony montaż pomp ciepła. Powinien być on zrealizowany przez wykwalifikowanych fachowców dysponujących wieloletnim doświadczeniem, znajomością mechanizmów działania poszczególnych rozwiązań, a także niezbędnymi narzędziami. Na takich specjalistów i taką pomoc liczyć mogą Państwo, jeśli zdecydują się na usługi Techniklima.

Jak wygląda montaż pomp ciepła w naszym wykonaniu?

Przed podjęciem prac instalacyjnych zajmujemy się dokładnymi obliczeniami. W przypadku pomp ciepła najważniejsze jest określenie zapotrzebowania na energię cieplną konkretnego budynku i dobór takiej mocy grzewczej, które spełni stawiane wymagania. Posiadając wszelkie niezbędne dane przechodzimy do doboru najbardziej optymalnego urządzenia, zaprojektowania systemu i zaplanowania miejsca jego ulokowania. Po tym zajmujemy się właściwą instalacją, która obejmuje:

 1. Montaż pompy ciepła.
 2. Przeprowadzenie próby szczelności, napełnienie instalacji czynnikiem chłodniczym i pierwsze uruchomienie.
 3. Weryfikację poprawności działania systemu i oddanie go do użytku.

Nasz Zespół Monterski posiada bogate doświadczenie w doborze oraz instalacji pomp ciepła dla poszczególnych nieruchomości. Dzięki temu Klienci Techniklima mają pewność, iż w wykonanych dla nich instalacjach ogrzewania i ciepłej wody użytkowej wykorzystujemy urządzenia o najbardziej optymalnych parametrach pracy. W naszych realizacjach wykorzystujemy pompy ciepła i urządzenia techniki grzewczej znanych i cenionych marek.

Pompy ciepła: Grodzisk Mazowiecki

Pompy ciepła instalujemy w nieruchomościach mieszkalnych, użytkowych i specjalnego przeznaczenia. Naszą ofertę w tym zakresie kierujemy do inwestorów prywatnych oraz klientów biznesowych z terenu Grodziska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Zachęcamy do kontaktu.

Katalogi


Cenniki


Katalogi


Cenniki


Katalogi


Cenniki


Wydajne ogrzewanie pomieszczeń i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej

Nowe systemy firmy Panasonic z pompami ciepła typu powietrze-woda serii Aquarea mogą pracować nawet przy 20 stopniach mrozu Nowe systemy serii Aquarea firmy Panasonic, wykorzystujące pompy ciepła o wysokiej efektywności, nie tylko ogrzeją wodę użytkową , ale także bardzo wydajnie chłodzą pomieszczenia w sezonie letnim. Zapewniają pełen komfort niezależnie od pogody, nawet kiedy temp. na zewnątrz spada do -20C. Nowe pompy ciepła firmy Panasonic zostały zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie na budynki energooszczędne. Urządzenia charakteryzują się wysoką efektywnością i niskimi kosztami eksploracji.

Nowe moduły All-in-one Atrakcyjne wzornictwo, łatwa instalacja, wysoka sprawność.

WYDAJNOŚĆ GRZEWCZA 3-16 kW.

Nowy moduł hydrauliczny tupu All-in-One + zbiornik 200l

Nowe moduły All-in-One to rozwiązanie, które dzięki fabrycznie preinstalowanemu orurowaniu i podłączeniom elektrycznym pomiędzy modułem hydraulicznym, a zbiornikiem skraca czaas montażu o ponad połowę. Moduły zajmują niewiele miejsca, a dzięki stylowemu wzornictwu można je zainstalować np: w kuchni. Dodatkowo Panasonic stworzył serię sterowników umożliwiających kontrolę dwóch stref grzewczych, układów kaskadowych i biwalentnych.

 • Układ o wysokiej sprawności
 • Łatwa instalacja
 • Pompa klasy A
 • W zestawie zbiornik 200l
 • Łatwe podłączenia zdalnego sterownika HPM
Pompy ciepła

Produkty najwyższej jakości od firmy Panasonic:

 • Najlepszy nierdzewny zasobnik wody, z doskonałą izolacją zmniejszającą straty ciepła
 • Duża powierzchnia wymiany, podnosząca wydajność,
 • Najlepiej działający moduł hydrauliczny do podgrzewania wody
Kompatybilność

Możliwość zainstalowania do trzech zdalnych sterowników Nowy sterownik zdalny. Nowe funkcje:

 • Automatyczny tryb ogrzewania i chłodzenia
 • Wyświetlanie zużytych energii
 • Tryb wakacyjny/świąteczny
 • Możliwość zainstalowania sterownika Heat Pump Manager dla ponad 600 rodzajów instalacji (sterowanie dwustrefowe, układ biwaletny np.).
 • Sterownik Heat Pump Manager z dotykowym ekranem LCD
Asortyment serii

Moduły o wydajności 3, 5, 7, i 9 kW z pompami jednofazowymi 12, 14 i 16 kW

Kontrola i kompatybilność
Sterowniki Aquarea Manager nowej generacji

Inteligentne sterowniki nowej generacji, przeznaczone do obsługi ekologicznych układów ogrzewania, posiadają wbudowane uniwersalne, samodzielne sterowniki do sterowania układami ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Po podłączeniu routera wszystkie dane dotyczące układu ogrzewania pracującego pod kontrolą sterowników HPM stają się dostępne przez Internet. Stwarza to możliwość zdalnego monitorowania systemu przez firmy instalujące i serwisujące, a także przez samych użytkowników. Firma Panasonic opracowała również tryb łatwego uruchomiania układu z poziomu sterownika HPM. Układ biwalentny można uruchomić już w 10 minut!

Internet Control- system sterowania przez internet. Łatwa instalacja. Maksymalne korzyści.

Internet Control to system nowej generacji, pozwalający w łatwy sposób zarządzać pracą klimatyzatora lub pompy ciepła przez internet- za pośrednictwem smartfona i tabletu z systemem Android lub iPhone’a/iPada, czy też komputera PC. Prosta instalacja: Moduł Internet Control należy podłączyć do klimatyzatora lub pompy ciepła za pomocą dostarczonych w komplecie przewodów połączeniowych, a następnie skonfigurować jego połączenie ze swoim punktem dostępu WiFi

Kompatybilność: integracja z systemami KNX, Zig Bee i Modbus umożliwia pełny dwukierunkowy monitorig i sterownia wszystkimi parametrami roboczymi.

Dążąc do zapewnienia optymalnych rozwiązań dla swoich klientów, firma Panasonic współpracuje z wieloma partnerami. Jeden z nich opracował szereg interfejsów przeznaczonych specjalnie do naszych urządzeń i umozliwiających pełne , dwukierunkowe monitorowanie i sterowanie funkcjami urządzeń serii Aquarea za pośrednictwem protokołów KNX,ZigBee i Modbus.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu