Panele fotowoltaniczne

Usługi fotowoltaiczne

Coraz większym zainteresowaniem klientów indywidualnych, jak i firm cieszy się tematyka pozyskiwania energii dzięki modułom solarnym. Fotowoltaika to rozwiązanie, które łączy w sobie ekonomię z ekologią – obydwa te czynniki mają dziś bardzo duże znaczenie.

Techniklima prowadzi kompleksowe usługi również w obszarze fotowoltaiki. Uzupełniamy w ten sposób kolejne ogniwo (po pompach ciepła Aquarea) do budowania koncepcji w pełni ekologicznego domu/firmy opartego o wykorzystanie zasobów naturalnych.

Usługi fotowoltaiczne Techniklima – montaż paneli fotowoltaicznych

Dzięki fotowoltaice można mieć realny wpływ na obniżenie rachunków za prąd – to nie tylko oszczędność, ale i inwestycja w pełne uniezależnienie się od dostawców. Warto zauważyć, ze ceny prądu z roku na rok rosną. Wiele firm, ale i gospodarstw domowych postawiło na systemy fotowoltaiczne. Nasze usługi – montaż paneli fotowoltaicznych – doskonale wpisują się w realne potrzeby współczesnych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Montaż paneli fotowoltaicznych – zaufaj specjalistom!

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów, a najważniejsze z nich to:

  • panele fotowoltaiczne – kluczowy element instalacji PV, który przetwarza energię słoneczną na prąd elektryczny, panele PV składają się z ogniw fotowoltaicznych, które połączone są w moduły – ich dobór musi być odpowiednio dopasowany w zależności od potrzeb – pomogą w tym eksperci z Techniklima;
  • inwerter inaczej falownik – urządzenie, które przetwarza prąd stały (DC), generowany przez panele fotowoltaiczne, na prąd zmienny (AC), który może być używany do zasilania urządzeń elektrycznych w domu lub przesyłany do sieci energetycznej;
  • konstrukcje montażowe – elementy instalacji fotowoltaicznej, takie jak panele, inwerter, akumulatory i zabezpieczenia, muszą być odpowiednio zamontowane i umocowane – w  zależności od rodzaju instalacji i konstrukcji budynku, montaż i mocowanie wymagają  specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, usługi fotowoltaiczne powierz profesjonalistom z Techniklima;
  • okablowanie – zestaw kabli, którymi przesyłany jest prąd elektryczny z paneli fotowoltaicznych do inwertera i do urządzeń zasilanych w domu lub do sieci energetycznej.
  • zabezpieczenia – do zabezpieczeń w instalacji fotowoltaicznej należą elementy takie jak wyłączniki, bezpieczniki, przekaźniki i układy ochronne, mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracy instalacji i zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy doradzą, jaki system fotowoltaiczny będzie najkorzystniejszy dla Twojego domu lub firmy! Nasze usługi – montaż paneli fotowoltaicznych – pozwolą Co na stworzenie kompletnego systemu, pozwalającego na wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej – to wszystko dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Już po pierwszych 5-6 latach następuje pełen zwrot z inwestycji. Warto skorzystać z programów rządowych związanych z doinwestowaniem projektów odnawialnej energii, jak np. „Mój Prąd”.

 

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu